خرید خانه بدون نماینده و مشاور چه خطراتی داره ؟

خرید خانه بدون نماینده و مشاور چه خطراتی داره ؟

خرید خانه بدون استفاده از مشاور املاک، با توجه به اینکه یک نماینده می تواند 1 درصد یا بیشتر از قیمت خانه را به دست بیاورد ممکن است راهی برای صرفه جویی به نظر برسد.
با این حال، صرفه جویی در مقدار کمی پول همیشه بهترین گزینه نیست، به خصوص وقتی صحبت از معامله ای به گرانی و ماندگاری خرید خانه باشد. در اینجا مهمترین خطرات خرید خانه بدون مشاور املاک را برای شما مینویسیم....

 

1) مشاور کار خود را انجام می دهد، بدون اینکه احساسات نقشی در آن داشته باشد.


این وظیفه یک مشاور املاک است که به شما کمک کند خانه ای با بودجه خود پیدا کنید که با معیارهای مورد نیاز شما مطابقت داشته باشد. مشاور از نظر عاطفی با یک خانه خاص یا یک مکان خاص مرتبط نیست. آنها در تلاش هستند به شما کمک کنند تا مکانی که مطابق با نیازهای شما باشد را پیدا کنید. اگر خودتان دنبال خانه هستید، ممکن است وسوسه شوید ملکی را بخرید که تقریباً شبیه خانه پدریتان است و شاید برای شما مناسب نباشد یا حیاط خلوت آن درست شبیه حیاطی است که همسرتان در آن بزرگ شده است. یا همیشه دوست داشته اید در بخش خاصی از شهر زندگی کنید، حتی اگر خیلی گران یا خیلی خطرناک باشد.
این نوع وابستگی عاطفی ممکن است شما را از این واقعیت که موقعیت مکانی خانه، شما را کیلومترها از محل کار و خانواده دور می کند یا اینکه چیدمان خانه برای نیازهای خانواده شما مشکل ساز است، دور کند.
نماینده شما زمانی که به نیازها و علاقه‌مندی های شما نگاه می‌کند، با این احساسات یا احساسات مشابه مبارزه نمی‌کند. این به آنها اجازه می دهد تا خانه هایی را به شیوه ای منطقی انتخاب کنند که با نیازهای شما مطابقت داشته باشد و احساسات را از فرآیند تصمیم گیری دور نگه دارد.

 

2) استفاده از یک مشاور، مجموع خانه های موجود برای شما به عنوان خریدار را افزایش می دهد و این به شما شانس بیشتری برای یافتن ملک مناسب می دهد.

یک نماینده می تواند از طریق یک پایگاه داده بزرگ جستجو کند.
هنگامی که به دنبال خانه هستید، به اینترنت دسترسی دارید. این به شما امکان می دهد چندین وب سایت مانند هومنگر، دیوار و بسیاری از سایت های دیگر را مشاهده کنید.

 

3) جداسازی خانه های مطلوب از خانه های نامطلوب.

یک نماینده می تواند لیست شما از چیزهایی را که باید در خانه جدید خود داشته باشید آماده کند و املاکی که با دید شما مطابقت ندارند را خط بزند. به عنوان مثال، اگر خانواده شما 2 فرزند خردسال و یک عضو کهنسال دارد، ممکن است احساس کنید که خانه ای با 4 اتاق خواب ضروری است و از نگاه کردن به هر چیزی که کمتر از 4 اتاق خواب دارد خودداری کنید. یک نماینده خوب از آن به عنوان راهنما استفاده خواهد کرد. ممکن است خانه ای پیدا کند که دارای یک دفتر کار بزرگ یا فضای بزرگ دیگری باشد که به راحتی به آن اتاق خواب چهارم تبدیل شود. اینجاست که داشتن یک مشاور در کنار شما بسیار مفید است.

 

4) پرداخت پول بیش از حد برای یک خانه.

یکی از با ارزش ترین ابزارهایی که یک مشاور املاک در اختیار دارد، تحلیل مقایسه ای بازار است. مثلا یک نماینده می تواند از طریق نقشه حرارتی هومنگر برای یافتن خانه هایی که در یک منطقه خاص و در یک دوره مشخص فروخته می شوند استفاده کند. این به خریدار، ایده ای از قیمت فعلی خانه در بازار را می دهد.بدون این اطلاعات، ممکن است برای خانه‌ای که قیمت آن بسیار بالاتر از بازار است، پیشنهاد بدهید.

 

 

این روز ها یک صنعت کامل به خرید و فروش املاک و مستغلات اختصاص داده شده است و مشاوران به صورت تمام وقت با موضوع خرید و فروش خانه زندگی می‌کنند.

در حالی که این امکان برای شما وجود دارد که یک خانه خوب پیدا کنید، یک پیشنهاد ارائه دهید، و معامله را بدون صحبت با یک مشاور املاک ببندید، اما این کار پر از خطرات احتمالی است. نه تنها خطرات مربوط به خرید اولیه وجود دارد، بلکه در صورت عدم تطابق قرارداد فروش با قانون، پس از فروش نیز با خطر عدم رجوع مواجه خواهید شد.
به همین دلیل است که ما قویاً به همه خریداران پیشنهاد می کنیم که از یک مشاور املاک خوب به عنوان نماینده خود استفاده کنند تا اطمینان حاصل شود که شما شروع مطمئنی برای داشتن خانه خواهید داشت.